kaynak işlemi

kaynak işlemi

Sondaj verimliliğini artırmak amacıyla, insanların daha uzun ve düğme yakın olan memenin bir tür icat. Etkin bir şekilde% 28 sondaj hızını artırabilirsiniz alt ve dağılıp dağılmadığı, bunun sıvı yukarı ve aşağı müdahale yok jet akış etkileri. Ancak, yapının içinde meme normal sıkıştırma kalıplama yoluyla imal etmek zorlaştırıyor çok olduğunu. Yani bazı araştırmacılar girişimi emprenye toz döküm basarak ısı kullanılır. Ancak malzeme memenin sertlik, anti-korozyon azaltır ve kullanım süresini kısaltır Cu ve diğer yumuşak metaller içerir. Bu nedenle, sıkıştırma bölümü kalıp sonra yeni bir yöntem pirinç ortaya çıktı. Hala lehim dikiş gücü vakum kaynak prosedürü yerini, hangi iyi değil bazı sorunlar olmaya devam etmektedir.

Kaliteli için kaynak ısısının etkisi: Kaynak sıcaklık, plastik deformasyonu kaynak iki kaynak yüzeyleri arasındaki temas alanı genişleterek, yayılma sürecinin hızlandırılması ve lehim dikiş mukavemet ve kompakt artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Buna ek olarak, kaynak sıcaklığı arttıkça, lehim dikiş gücü giderek artıracaktır. Sıcaklık belirli bir değere kadar çalışırken, malzemenin akma dayanımı oldukça azaltacaktır temas alanları hızla artacak ve kaynak oranının çok artıracaktır.

Kalite için zaman kaynak etkisi: Atomların kısa bir süre içinde, tamamen fiziksel temas yavaş yavaş kaynaklı yüzey ve difüzyon yeterli hale, kaynak kayma direnci ve sürekli zaman kaynak ile kaynak oranı artar. Lehim dikiş gücü tungsten karbür gücünü ulaştığında sürekli kaynak zaman ekleyerek, bunu yapmak eğer bazı mikro-delik görünecek ve lehim dikiş gücü azalacak böylece Ancak, tungsten karbür parçacıkları büyük ve daha büyük hale geldiği için Co ve Ni arasında farklı yayılma hızının. Bu nedenle, makul kaynak süresi lehim dikişlerinin gücünü geliştirmek için bir garantidir.